Digital Residency

DIGITAL RESIDENCY
Program rezydencji onlineO PROGRAMIE

OP ENHEIM zaprasza artystki i artystów z Niemiec oraz Polski do wzięcia udziału w programie rezydencji online. Realizowany we współpracy z Senatsverwaltung für Kultur und Europa program DIGITAL RESIDENCY jest reakcją na nową sytuację, w jakiej znaleźli się twórcy w dobie COVID-19, a także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom świata kultury i sztuki, który podlega obecnie coraz większej digitalizacji. Projekt jest także rozwinięciem programowych działań rezydencyjnych w OP ENHEIM.

Do udziału w DIGITAL RESIDENCY mogą zgłosić się artystki i artyści wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych z Polski oraz Niemiec. Na początku września rozpoczną się rezydencje online (wrzesień-listopad). Każda z nich potrwa miesiąc.


FORMUŁA REZYDENCJI

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostało po 6 osób z Niemiec i Polski. We współpracy z zespołem OP ENHEIM, symultanicznie pracowały będą dwie osoby, a wyniki ich pracy opublikowane będą na dedykowanej projektowi stronie internetowej. Odbędzie się też spotkanie online z artystami, podczas którego opowiedzą oni o swojej praktyce artystycznej.

W czasie trwania projektu odbędą się dwa webinary edukacyjne dla uczestników, które poprowadzą specjaliści (1 z Berlina, 1 z Wrocławia). Projekt ten stanie się początkiem trwałego programu rezydencji online, który będzie rozwijany przez OP ENHEIM w przyszłości. Artyści za swoją pracę otrzymają także wynagrodzenia.

Projekt ma z założenia popularyzować twórczość artystów z Berlina i Wrocławia, stanowić wsparcie finansowe oraz rozwijać nowe dla instytucji kultury działania online. Program dofinansowany przez Senatsverwaltung für Kultur und Europa w ramach projektu Partnerstwo Odry.


WYBRANI ARTYŚCI


Znamy już artystów i artystki, którzy wezmą udział w nowym programie rezydencji online! Dziękujemy Wam za wszystkie zgłoszenia nadesłane na Digital Residency | OPEN CALL. Na ich podstawie wyłoniliśmy trzy osoby z Polski oraz trzy z Niemiec. Są to:
Ala Savashevich (Wrocław)
Justyna Adamczyk (Warszawa)
Kinga Bartniak (Wrocław)

oraz:
• 
Anna Raczyńska (Lipsk)
• 
Giordano Bruno do Nascimento (Berlin)
• 
Zuzanna Czajkowska (Berlin)

Rezydencje rozpoczną się na początku września i potrwają aż do końca października. W czasie trwania projektu odbędą się również webinary edukacyjne dla uczestników.

Harmonogram:
1 rezydencja | 1- 20.09
2 rezydencja | 21.09 - 11.10
3 rezydencja | 28.09 - 18.10
4 rezydencja | 12.10 - 30.10

_____________
Organizatorzy: OP ENHEIM, VOP

Mecenas: Womak Holding SA

Program dofinansowany przez Senatsverwaltung für Kultur und Europa w ramach projektu Partnerstwo Odry.